Knjižnični red

KNJIŽNIČNI RED ZA UČENCE

VSI, KI PRIHAJAMO V NAŠO ŠOLSKO KNJIŽNICO SE BOMO DRŽALI DOLOČENEGA REDA:

V knjižnici in čitalnici smo tiho, da ne motimo drugih.

V knjižnici smo prijazni in spoštljivi do vseh, ki so v njej in ne govorimo grdih besed.

Samostojno ali s pomočjo knjižničarke poiščemo in izberemo željeno gradivo in ga damo knjižničarki, da ga vpiše.

Kadar knjižnično gradivo vračamo, ga najprej vrnemo knjižničarki.

Izposojeno gradivo moramo vrniti v enaindvasetih dneh. Izposojo lahko enkrat podaljšamo, izjema je gradivo za domače branje.

Poškodovanega gradiva ne popravljamo sami. Knjižničarko obvestimo o poškodbi. Najbolje je, da se nič ne poškoduje 😉.

Knjige, ki si jih izposodimo v knjižnici niso naše, zato bomo na njih pazili. Knjig ne smemo umazati, strgati, popisati, porisati ali kako drugače poškodovati.

Če gradivo izgubimo ali poškodujemo, smo ga dolžni nadomestiti z novim enakim gradivom ali gradivom enake vrednosti.

Iz knjižnice v čitalnico gradiva ne odnašamo brez knjižničarkinega dovoljenja.

Knjižnica je šolski prostor, zato jo obiskujemo obuti v copate.

V knjižnici se ne pretepamo in ne skačemo ali lovimo.

V knjižnico ne hodimo s hrano in pijačo, ker knjiga in hrana ne sodita skupaj.

Uporabniki knjižnice se bomo držali urnika izposoje, ki visi na vhodnih vratih.