Izposoja

URNIK IZPOSOJE

Šolska knjižnica je za izposojo odprta vsak dan pouka po urniku, objavljenem na vratih knjižnice.

Kadar v knjižnici poteka pouk, predstavitev založnikov, odsotnost knjižničarke, izobraževanje … izposoja ni mogoča.

IZPOSOJA IN VRAČILO GRADIVA

V šolsko knjižnico so avtomatsko vpisani vsi učenci OŠ Šmarjeta brezplačno.

Izposoja v šolski knjižnici je brezplačna (od meseca oktobra 2023 naprej brez obračunavanja zamudnine).

Rok za vračilo izposojenega gradiva v knjižnico je 21 dni. Do izteka tega roka mora uporabnik gradivo vrniti. Če ga ne vrne v določenem izposojevalnem roku, si dodatnega gradiva ne more izposoditi, dokler ne vrne zamujenega. Izposojo posameznih knjig je možno podaljšati še za 14 dni, kar pa ne velja za obvezno domače branje.

Hkrati si lahko uporabnik izposodi največ 5 enot knjižničnega gradiva (izjemoma več, če le-tega potrebuje za pripravo referata oz. seminarske naloge).

Vsi učenci izposojeno knjižnično gradivo vrnejo najkasneje do 24. 6. 2024.

ODŠKODNINA ZA IZGUBLJENO ALI POŠKODOVANO GRADIVO

Izgubljeno ali namerno poškodovano gradivo, ki ga je možno nadomestiti z novim, uporabnik nadomesti z enako enoto.

Gradivo, ki ga ni mogoče nadomestiti, mora uporabnik nadomestiti z gradivom enake vrednosti, po dogovoru s knjižničarko.